Un seif din clasa EN 2 are protectie antiefractie testata. Este perfect pentru a pastra documente, bijuterii, bani, ceasuri si alte obiecte valoroase. Atata timp cat cerintele legii privind armele sunt indeplinite, armele pot si ele pastrate in seif. Diferite teste (care au loc in conformitate cu reglementările europene) incearca sa deschida seiful - este testat cu diverse instrumente (burghiu percutor, polizor unghiular, etc.) într-un mod mecanic, termic și electric. Nu sunt utilizate unitati de timp, dar gradele de rezistenta sunt afișate ca unitati rezistente la RU. Scopul acestui lucru este de a se asigura ca intrusilor nu li se ofera nicio informatie cu privire la durata unei tentative de spargere.
Seiful dvs. este potrivit pentru stocarea numerarului, bijuteriilor, documentelor, dispozitivelor electronice scumpe etc. clasa de securitate EN-2 permite, de asemenea, stocarea armelor și munitiilor. Acestea sunt caracteristicile nivelului de securitate EN-2: usa cu pereți dubli, testata conform EN 1300 clasa A, protectie la foc limitata și rezistenta RU 50/80. In plus, usa este umpluta cu un material special.
Seif clasa EN 2 - securitate avansată pentru protecția obiectelor de valoare
Seifurile clasa EN 2 sunt destinate protejării bunurilor valoroase, documentelor și obiectelor prețioase împotriva furturilor și incendiilor. Acestea oferă un nivel ridicat de protecție în diferite spaţii. Certificarea EN 2 garantează rezistența la efracție, demonstrând că seifurile au trecut cu succes testele riguroase impuse de laboratoarele acreditate. Seifurile certificate EN 2 sunt echipate cu încuietori de siguranță, precum cele cu cheie dublă sau combinație mecanică și electronică. Astfel, ele oferă o protecție suplimentară împotriva accesului neautorizat.
În magazinul nostru online, Seifuri Rottner, oferim o gamă de soluții de protejare a valorilor personale. Aici se găsesc seifuri antifoc certificate pentru rezistența la temperaturi extreme, seifuri pentru mobilă ce pot fi integrate perfect în spațiile rezidențiale sau de lucru, seifuri de hotel special concepute pentru a fi instalate în camerele hotelurilor, plus seifuri cu fantă pentru depozitarea simplă a bunurilor, precum facturile sau banii cash.
Seifuri certificate EN 2 - disponibile în dimensiuni și modele adaptate diverselor nevoi
Datorită certificării lor, seifurile clasa EN 2 sunt potrivite pentru a fi integrate în bănci, instituții financiare și companii care au nevoie de protecție de înaltă calitate. Pe lângă protecția împotriva furtului, multe soluții de acest fel oferă și rezistență la foc pentru perioade extinse, protejând conținutul împotriva daunelor cauzate de incendii.
Chiar dacă este instalat în birouri sau locuințe, un seif clasa EN 2 aduce un plus de liniște și siguranță, protejând activele importante. Un seif certificat EN 2 răspunde eficient nevoilor utilizatorilor, asigurându-se astfel că fiecare bun personal este protejat în mod corespunzător!